Czy każda mama potrzebuje poduszki do karmienia?

Czy każda mama potrzebuje poduszki do karmienia?

Są kobiety, które bez problemu sobie bez niej poradzą, ale niepodważalnie dobra poduszka jest niesłychanie pomocna w pierwszych tygodniach po porodzie. To etap, w którym  noworodek jest naprawdę mały, przez co wydaje się być kruchy, niestabilny i trudny w obsłudze dla wielu świeżo upieczonych rodziców. Prawidłowe ułożenie malucha w trakcie karmienia bywa trudne, ale jest niesamowicie kluczowe dla jego dalszego rozwoju.


Ta właśnie czynność w początkowym okresie macierzyństwa zajmują lwią część doby każdej mamy. Czy chodzi tylko o prawidłową pozycję dziecka? Oczywiście, że nie! Wasz komfort jest tak samo ważny, jak prawidłowa pozycja dziecka! To Wy rodzicie tego malucha, borykacie się z bólem po porodzie siłami natury, z urazami krocza, z bólem pleców. To Was w nieprawidłowej pozycji boli rana po cesarskim cięciu. To w takich sytuacjach odpowiednia pozycja przy karmieniach odciąża Wasze plecy, miednicę i ramiona sprawiając, że nawet wielokrotne karmienie nie staje się udręką, a czasem, w którym możecie cieszyć się bliskością ze swoim dzieckiem. To właśnie to w dużej mierze wpływa na powodzenie i efektywność Waszych karmień. Młode mamy często sięgają po zwykłą poduszkę, na której śpią. Nie wszystkie jednak są zadowolone z tego rozwiązania i zaczynają poszukiwania produktu odpowiadającemu rożnym wymaganiom: poczuciu wygody, stabilności, zmniejszeniu napięcia w mięśniach, oszczędzaniu kręgosłupa, zmniejszeniu bólu ramion.


Poduszka do karmienia przydaje się nie tylko mamom karmiącym piersią, ale również podającym butelkę.


Noworodka przyjdzie Ci karmić nawet kilkanaście razy na dobę. Każde karmienie trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Zdarzą się również okresy, kiedy Twój maluch będzie domagał się piersi nawet co godzinę, niekoniecznie z powodu głodu czy pragnienia, ale po to by ukoić się w tym ciężkim dla niego rozwojowo czasie. To dlatego tak ważne jest, by było Ci wygodnie.


Pan Rogal jest samowystarczalny, co oznacza, że wybierając go nie będziesz musiała otaczać się stosem wypadających spod siebie poduszek i co sprawi, że karmienie stanie się prostsze, a budowanie bliskiej relacji z dzieckiem jeszcze przyjemniejsze. Bardzo zależało nam, żeby Pan Rogal wyróżniał się nie tylko swoją funkcjonalnością, ale też jakością. Właśnie dlatego został wykonany tylko z polskich, certyfikowanych i atestowanych materiałów w polskiej szwalni.

Więcej wpisów

Czym wyróżnia się Pan Rogal?

Pan Rogal to poduszka stworzona dla Ciebie, by pomóc Ci w tym pięknym, lecz często przysparzającym wiele pytań i problemów okresie, jakim

X